Интер излезе начело в Серия А, след като свали Наполи

...

"Интер" свали "Наполи" от върха

" Интер " излезе отпред в Серия А, откакто смъкна " Наполи " от върха най-малко за 24 часа. " Нерадзурите " победиха " Сампдория " с 3:2 на " Джузепе Меаца " в първи мач от 10-ия кръг, а над всички на терена още веднъж бе Мауро Икарди.

Авансът на " Интер " е напълно нежен - единствено една точка. " Наполи " гостува на следващия ден на " Дженоа " и може още веднъж да поведе в класирането.

Домакините откриха в 18-ата минута с попадение на бранителя Милан Скриняр. След това на сцената излезе Икарди. Капитанът удвои в 32-ата минута с удар от въздуха, а малко след почивката направи резултата типичен след чудесна флангова офанзива и подаване на Перишич.

" Сампдория " отхвърли да се съобщи и на първо време резервата Давид Ковницки вкара от дребен ъгъл, а 5 минути преди края Ханданович понижи до 2:3. Щурмът на гостите обаче по този начин и не докара до изравнително попадение.
Източник: btvnovinite.bg