Интер и Милан играят при 2:0 в реванш от полуфиналите

...

НА ЖИВО: Интер - Милан 2:0, втори гол на Лаутаро

Интер и Милан играят при 2:0 в реванш от полуфиналите на Копа Италия. Първата среща приключи без попадения. В 3-ата минута Лаутаро Мартинес откри резултата, а още веднъж той удвои в 40-ата.

Двубоят стартира фантастично за "нерадзурите ", които поведоха още в 3-ата минута. Матео Дармиан получи отдясно и без да бъде притесняван центрира в наказателното поле, където Фикайо Томори изпусна Лаутаро Мартинес, а аржентинецът от придвижване с великолепен удар. матира Майк Менян. Малко по-късно Хакан Чалханоолу насочи удар, който след рикошет излезе в корнер.

Милан можеше да стигне до изравнителен гол в 28-ата минута. Тогава Рафаел Леао получи пред наказателното поле, финтира бранител и насочи тежък удар в близкия ъгъл, който Ханданович съумя да избие. Две минути по-късно още веднъж словенският деец имаше решителна интервенция. Тео Ернандес извърши заучено директен свободен удар, топката стигна до Салемакерс, който стреля от границата на наказателното поле, само че стражът съумя да избие.

В 36-ата минута подъл удар от далечна отдалеченост на Николо Барела мина над вратата. Четири минути по-късно Леао проби отляво, навлезе в наказателното поле и насочи удар, който Ханданович избави. Секунди по-късно Хоакин Корея получи отляво и с превъзходен пас изведе Лаутаро самичък против Менян в наказателното поле, а нападателят копна топката над вратаря за 2:0.

В добавеното време на първата част Шкриняр насочи рисков удар с глава след центриране от корнер на Чалханоолу, само че не откри очертанията на вратата.

Интер – Милан 2:0

1:0 Лаутаро Мартинес (3)

2:0 Лаутаро Мартинес (40)

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Дармиан, Барела, Брозович, Чалханоолу, Перишич, Корея, Лаутаро

Треньор: Симоне Индзаги

Милан : Менян, Калабрия, Калюлю, Томори, Ернандес, Бенасер, Тонали, Салемакерс, Кесие, Леао, Жиру

Треньор: Стефано Пиоли