Имунитетът срещу коронавирусната инфекция поражда извънредно ниска вероятност от повторно

...
Имунитетът срещу коронавирусната инфекция поражда извънредно ниска вероятност от повторно
Коментари Харесай

Ето колко дълго остават антителата срещу COVID-19 след преболедуване

Имунитетът против коронавирусната зараза поражда изключително ниска възможност от наново заразяване и заразяване на близките. Той се съхранява най-малко девет месеца след заболяването, откриха шведски учени, заяви Шведската национална организация ТТ, представена от " Дарик ".

Медиците от Каролинския институт и от клиниката Дадерюд провели проучвания с 370 участници, които били на първа линия и в непосредствен контакт с инфекцията. При 96 % от тях, след изкарване на болестта, съществуването на антитела с запазвало през идващите 9 месеца. А по-късно две трети от упоменатите лица изработвали клетъчен имунитет.

Сред 340 души с антитела рецидив на вируса бил следен при по-малко от 1% от тях.

Всички участници в продължение на 2,5 месеца прекосявали всеки ден през проучване за съществуване на ковид. " Антителата и клетъчният имунитет се явяват индиректен индикатор за имунитета, до момента в който извършените по едно и също време писиар проби са директният индикатор ", разясни една от авторките на проучването доктор Шарлот Толин.

По нейните думи при наново заболяване появилият се имунитет може да приглуши симптоматиката, или тя изобщо да не се прояви.

В подобен случай човек може да бъде притежател на инфекцията, което е най-коварният вид. Считащ се за здрав, подобен човек може да съобщи инфекцията инфекцията на близките. Но се оказва, че нещата не стоят по този начин. Главният извод от проучването е, че рискът от наново заразяване е нищожен, а изкаралите го не могат да придвижват болестта върху близките.
Източник: fakti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР