Има голям шанс новият коронавирус да се превърне в сезонен,

...
Има голям шанс новият коронавирус да се превърне в сезонен,
Коментари Харесай

Коронавирусът може да се превърне в сезонен

Има огромен късмет новият ковид да се трансформира в сезонен, съобщи американски академик, наблягайки належащата нужда от намиране на ваксина и дейно лекуване, оповестява Агенция Франс Прес.

Антъни Фочи, който управлява проучвания по инфекциозни болести в Националния здравен институт, сподели на брифинг, че вирусът стартира да пуска корени в южното полукълбо, където зимата следва.

“Това, което започваме да виждаме в този момент … в Южна Африка и в страните от южното полукълбо, е че с навлизането в зимния сезон стартират да се появяват случаи ”, сподели той.

“И в случай че в реалност те имат значително разпространяване, неизбежно е, че би трябвало да сме готови за това, че ще има втора вълна “.

“Това изцяло акцентира нуждата да вършим това, което вършим в този момент в създаването на ваксина, да я тестваме бързо и да се опитваме да я изготвим, тъй че да имаме налична ваксина за идващия цикъл. ”

Понастоящем има две ваксини, които се тестват върху хора – една в Съединени американски щати и една в Китай – и те могат да бъдат в порядъка на година, година и половина от използването.

Проучват се и лекувания – някои с нови медикаменти и други, с познати, в това число антималарийните хлорохин и хидроксихлорохин.

“Знам, че в този момент ще успеем да се оправим, само че в действителност би трябвало да сме готови за идващ цикъл ”, заключи Фочи.

Твърденията на Фочи, които допускат, че вирусът се оправя по-добре в по-студено време, в сравнение с при горещи и влажни условия, следват последното китайско проучване – към момента авансово и очакващо партньорска инспекция – което стига до същото умозаключение.

Счита се, че измежду аргументите е фактът, че дихателните капчици остават във въздуха по-дълго при по-студено време и че студеното време отслабва имунитета.

Друга евентуална причина е, че вирусите се разграждат по-бързо върху по-горещи повърхности, евентуално тъй като защитния лоен пласт, който ги обгръща, изсъхва по-бързо.

Но пониженият % на инфекции не значи, че вирусът е отстранен – в Австралия има съвсем 2 500 доказани случая и 8 смъртни случая, да вземем за пример. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР