Илиян Радулов отпадна в първия кръг при юношите на Откритото

...

Илиян Радулов отпадна в първия кръг при юношите на Откритото първенство на САЩ по тенис

Илиян Радулов отпадна в първия кръг при юношите на Откритото състезание на Съединени американски щати по тенис.

Поставеният под номер 6 в схемата българин отстъпи пред 22-ия в международната класация Рей Сакамото (Япония) с 6:7(3), 4:6 за 1:29 час.

В първия сет двамата си размениха по един пробив, само че в тайбрека Сакамото поведе с 4:1 и след 7:3 взе задатък в резултата. Във втората част Радулов поведе с 4:3, само че загуби идващите три гейма, а с това и срещата.

По-рано през днешния ден Росица Денчева се класира за втория кръг при девойките. Българката победи на старта представителката на домакините и номер 49 в света Ариана Аназагасти-Пурсу с 6:4, 6:1 за 63 минути.

Утре има още две срещи с българско присъединяване. Ива Иванова ще започва против участващата с " уайлд кард " 166-а в международната класация Виктория Осуигве. Елизара Янева стартира против номер 57 в класацията за девойки Миа Слама.