Икономическият университет продължава с доброто си представяне в мъжката А

...

Убедителна победа за баскетболистите на Икономическия университет в А група

Икономическият университет продължава с положителното си показване в мъжката " А " група по баскетбол. Тимът записа нов триумф в първата шестица, откакто победи вкъщи Чавдар Троян с безапелационното 99:56. Домакините поведоха през цялото време и нито един път не изпуснаха водачеството си, като основно за крайния излаз на дуела се оказа мощното второ полувреме.

Баскетболистите на ИУ демонстрираха доста прецизен мерник от далечно разстояние, отбелязвайки 15 тройки против едвам 5 за гостите. Чавдар Троян обаче бе без двама от основните си играчи – Любомир Лилов и Тодор Колев.

Това бе четвърти триумф за тима от Варна в този стадий от шампионата, като той има и една загуба. Съперникът им е с баланс 2-3.

В идващия си мач ИУ е хазаин на Шумен, до момента в който Чавдар Троян приема БУБА баскетбол.

Домакините започнаха по-уверено мача и след първата част резултатът бе 23:17 в тяхна изгода. През втория интервал баскетболистите на Лъчезар Диков бяха покрай поврат, само че ИУ удържа задатъка си и на почивката преднината на отбора доближи 10 точки.

След паузата варненският отбор пое изцяло контрола в мача и преди заключителния интервал към този момент имаше преднина от 31 точки. Това изцяло умъртви интригата в срещата

Най-резултатен за триумфа бе Николай Николов, който приключи с 19 точки. Николай Георгиев вкара 15, Кристиян Кръстев се регистрира с 11, а с 10 е Георги Янков.

За Чавдар Троян Филип Каменов приключи с дабъл-дабъл от 19 точки и 10 битки. Леонид Бажанов вкара 12 точки.
Източник: petel.bg