Ига Швьонтек победи сънародничката си от Полша Магдалена Фрех с

...

Ига Швьонтек се завърна на победния път

Ига Швьонтек победи сънародничката си от Полша Магдалена Фрех с 6:1, 6:2 в на шампионата по тенис на червени кортове в полската столица Варшава с награден фонд 251 750 $.

Поставената под №82 в международната класация при дамите завоюва първия си серис гейм, след което лидерката в подреждането наложи своята доминация и затвори сета при резултат 6:1.

Във втората част равенството се резервира до 2:2 гейма. 21-годишната лидерkа в схемата на конкуренцията още веднъж сподели своята дума, с цел да постави точка на разногласието и да се поздрави с триумфа след 1 час и 15 минути игра.

First Tour win on home soil

Top seed moves past fellow Pole Frech dropping only 3 games!
— wta (@WTA)

Това е първа победа за Ига Швьонтек, откакто на Уимбълдън Ализе Корне прекъсна рекордната ѝ серия от 37 следващи победи. Полякинята записа и 17-и следващ успех на клей.

На 1/8-финалите тя ще се изправи против румънката Габриела Лий, която се наложи над Ралука Джорджана Сербан от Кипър с 3:6, 6:2, 7:5 за 2 часа и 41 минути игра.