и завършиха 1:1 в дербито от 17-ия кръг на гръцкото

...

АЕК отново не успя да победи ПАОК

и приключиха 1:1 в дербито от 17-ия кръг на гръцкото състезание. Двата отбора се срещнаха за последно преди месец на четвъртфиналите за националната купа, когато завоюва с 2:1 в Атина, а двата гола за " двуглавите орли " паднаха в добавеното време.

търсеше реванш от солунчани и съкращаване на разликата до второто място, заемано точно от. Още в 19-ата минута Теохарис Цигарас от гостите получи пряк червен картон за жестоко нарушаване в центъра. Малко по-късно Левия Гарсия засече центриране от десния фланг на Петрос Мантолас и изведе " жълто-черните " напред. обаче изравни в 36-ата минута с попадение на от директен свободен, а през втората част се защитаваше добре с човек по-малко и в 11-и следващ мач не загуби от.

В различен мач от кръга първенецът разгроми с 5:1. Два гола вкара, а по един път се разписаха, и някогашният футболист на Левски Гари Родригес.

Грандът от Пирея към този момент води с цели 15 точки пред. Третият пък изостава на 22 точки. В първата шестица са още Панатинайос, и.