И шампионът в Западната конференция на НБА ще бъде определен

...

Голдън Стейт с уникален обрат, седми мач определя шампиона на запад

И първенецът в Западната конференция на НБА ще бъде избран в седми мач!

Голдън Стейт Уориърс завоюва дуел №6 с Хюстън Рокетс след 115:86 след шоу на Сплаш Брадърс Стеф Къри и Клей Томпсън през второто полувреме.

В първата четвърт Хюстън нанесе мощен удар. Джеймс Хардън, за разлика от петия мач, вкарваше от тройката, а след точни изстрели от далечно разстояние на Джералд Грийн и Пи Джей Тъкър задатъкът на Рокетс стигна 14 точки. След първата четвърт гостите водеха с 39:22.

Втората част стартира с 12:4 за "войните ", които съумяха да понижат пасива до 5 точки преди Хардън да усили задатъка на 10 на почивката - 61:51.

Само че след почивката Голдън Стейт бе изменен тим. С две тройки на Томпсън и забивка на Дюрант пасивът бе премахнат, а след тройка на Къри Голдън Стейт за първи път бе с задатък.

До края домакините не можеха да бъдат спрени. Четвъртата част стартира при 84:77 за тях, а до края задатъкът стана близо 30 точки. Резултатът единствено във второто полувреме бе впечатляващ - 64:25 за Уориърс.

Най-резултатен за спечелилите бе Клей Томпсън с 35 точки, Къри вкара 29, а Дюрант 23. За Хюстън Джеймс Хардън се регистрира с 32, а Ерик Гордън с 19.

Решителният мач №7 е в нощта на понеделник против вторник в Хюстън.