и Емполи направиха зрелищно равенство 3:3 в мач от 20-ия

...

Лацио се бори за точка на "Олимпико" в драма с 6 гола

и Емполи направиха зрелищно тъждество 3:3 в мач от 20-ия кръг на . На " Олимпико “ двата тима изиграха доста атрактивен и трагичен дуел, който в последна сметка приключи без победител.
Емполи отвори разлика от два гола след две бързи попадения в границите на 120 секунди. Първо, Недим Байрами откри от дузпа, а по-късно прецизен бе Шимон Журковски. Скоро по-късно обаче " орлите “ понижиха изоставането си след дежурен гол на голмайстора Чиро Имобиле.
След почивката Сергей Милинкович-Савич възвърне равенството, само че гостите още веднъж поведоха след гол на Федерико ди Франческо. Попадение на Патрик от домакините бе анулирано след интервенция на ВАР, а Имобиле изпусна дузпа в 87-ата минута. В последна сметка, играчите на Маурицио Сари стигнаха до точка след втория гол на Милинкович-Савич в срещата, пристигнал в третата минута на добавеното време.
След равенството Лацио заема осма позиция в класирането с 32 точки, на 4 пред деветия Емполи. В идващия кръг " римските орли " гостуват на първенеца Интер, до момента в който Емполи приема Сасуоло. В различен мач от Серия А през днешния ден Специя, без Петко Христов в състава си, отстъпи на Верона с 1:2 вкъщи.
Източник: sportlive.bg