Хора сигнализираха за опити за измама на клиенти на една

...
Хора сигнализираха за опити за измама на клиенти на една
Коментари Харесай

Хакери крадат банкови данни с фалшиви мейли у нас

Хора алармираха за опити за машинация на клиенти на една от банките. Така наречените " фишинг " офанзиви най-често се случва посредством електронната поща. Целта им е с изпращането на достоверно на пръв взор известие от банка, институция или компания, с цел да се съберат персонални данни или банкова информация от потребителя.
Ще я назовем Яна. Наскоро тя тегли по-голяма сума пари от банкомат. Час по-късно получава имейл, че заради съмнителна интензивност електронното банкирани и банковата карта са блокирани. " Реших, че защото съм теглила доста над лимита няколко пъти, евентуално това е станало причина по някакви съображения банката за известно време да блокира електронното ми банкиране и последвах линка. Попълних си банкова информация без въобще да допускам и в действителност на идващия ден в електронното ми банкиране дойде известие, че банката няма процедура да изпраща имейли на своите клиенти ".
Банката разказва в детайли случая с тази електронна машинация посредством " фишинг ".
От позвъняване на чиновник на банката Яна схваща че, малко след приемане на данни е изработен опит и за разплащане.
" Интересното е, че това са огромни марки фешън и салон за хубост, което ме навежда на мисълта, че индивидът, който прави тази машинация е жена ". Целевата група са хора с пари, които постоянно се разплащат електронно.
Николай Кръстев, интернет специалист: " Интернет е проекция на нашето общество, в случай че сме наулицата и някой ни изиска данните, дай ми паролата си за банката, напиши ми паролата за имейла, в никакъв случай не бихме го създали, само че се доверяваме, когато го получим на имейла ".
Онлайн измамниците стават все по-ловки и изобретателни в методите да доближат и излъжат консуматори и компании. И даже и хората, които се занимават с предварителна защита на тези офанзиви могат да попаднат на прицела на мошениците.
Николай Кръстев, интернет специалист: " Имали сме случаи да получаваме два пъти и имейли, които са били извънредно ориентирани към нас с персонална информация за компанията с такава, която няма от къде да се вземе. Изглежда са платили на някой да получат вътрешна информация ".
За да не станете жертва на " фишинг " офанзива проверете имейла адреса на подателя. Ако българска банка ви изпраща известие с домейн от далечна дестинация или има правописна неточност в известието - евентуално е машинация. Ако имате подозрения се свържете с банката и проверете дали известието в действителност е изпратено от тях.
Николай Кръстев, интернет специалист: " Можете да избегнете 90% от заканите освен с електронната си поща, само че и в обществените мрежи, в случай че паролата ви е с най-малко 16 признака, сменявате я на всеки 6 месеца и употребявате функционалността за двуфакторна верификация ".
Източник: bulnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР