Холандия успя да победи Германия с 4:2 в голямото дерби

...

Холандия шокира Германия РЕЗУЛТАТИТЕ

Холандия съумя да победи Германия с 4:2 в огромното дерби от тазвечершните евроквалификации. Успехът донесе на " лалетата " шестата им точка от 3 дуела, акто те са трети във краткотрайното класиране на Група " C ", където водач е Северна Ирландия с 12 точки, а втори е Маншафта с 9 пункта.

В днешния дуел германците поведоха рано-рано посредством Серж Гнабри (9`), въпреки гостите да стояха по-добре на терена до тази минута.

Постепенно играта се успокои и до нов гол не се стигна през първата част.

Второто полувреме стартира с напън на гостите и те стигнаха до изравняването в 59-ата минута, когато Френки де Йонг се разписа. Няколко минути по-късно Джонатан Та си вкара автогол, правейки цялостен поврат в интерес на " оранжевите ".

В 73-ата минута домакините получиха доста противоречива дузпа за игра с ръка, която бе маркирана от Тони Кроос.

Шест минути по-късно Дониел Мален вкара трети гол за Холандия, възползвайки се от асистенция на Жоржиньо Вайналдум. Това обаче не бе всичко в дуела, като в добавеното време самият Вайналдум означи за крайното 4:2.

Австрия - Латвия 6:0
1:0 Арнаутович - 7` 2:0 Забитцер - 13` 3:0 Арнаутович - 53-дузпа 4:0 Щайнборс - 76-автогол. 5:0 Лаймер - 80` 6:0 Грегорич - 85`

Словения - Полша 2:0
1:0 Струна - 35` 2:0 Спорар - 65`