Холандия победи Румъния с 24:20 (15:8) и спечели бронзовите медали

...

Холандия тресна Румъния и грабна бронза на Европейското по хандбал

Холандия победи Румъния с 24:20 (15:8) и завоюва бронзовите медали на Европейското състезание по хандбал за дами. Така "лалетата " завоюваха отличие на втори следващ континентален шампионат след среброто преди две години в Швеция. След равностойно начало холандките направиха серия от четири безответни гола и поведоха със 7:3 в 17-ата минута, след което те продължиха да управляват събитията на полето.

Момичетата на Хеле Томсен предрешиха значително мача още в средата на второто полувреме, когато дръпнаха с 21:13. Еставана Полман беше рай-резултатна за триумфа със 7 попадения. Валентина Андрян-Елисей се разписа 6 пъти за Румъния, който не съумя да стигне до бронза за повторно след 2010 година. Финалът сред олимпийския отличник Русия и международния първенец Франция е по-късно през днешния ден в Париж.