Хокеистите на Сейнт Луис Блус пренаписаха историята в НХЛ. Отборът

...

Сейнт Луис написа история и взе първа Купа Стенли

Хокеистите на Сейнт Луис Блус пренаписаха историята в НХЛ. Отборът завоюва първата си Купа Стенли, откакто взе серията против посочения авансово за любимец отбор на Бостън Брюинс с 4:3 триумфа.

Трофеят пристигна в залата на Брюинс, където Блус надвиха с 4:1 в седмия дуел. Победителите в НХЛ влязоха в плейофите едвам като 5-и в Западната конференция, само че в трагични развръзки против Уинипег Джетс (4:2 успеха), Далас Старс (4:3 успеха) и Сан Хосе Шаркс (4:2 успеха), те се добраха до разногласието за купата и след феноменалните общо 26 плейофни борби взеха оценката за първи път в историята си.

Райън О'Райли още веднъж беше огромният воин за Сейнт Луис, откакто се разписа в четвърти следващ мач във финалната серия. Това до момента беше правил единствено най-великият хокеист в историята Уейн Грецки. А с попадението си О'Райли откри резултата в 16:47 минута от първата третина.

Точно преди края ѝ Алекс Пиетранджело удвои преднината на Блус и даде сериозен подтик на отбора си в решителната борба. Втората третина мина без попадения, преди да пристигна развръзката в последната част. Без попадения беше и първата половина от нея.

Но Брейдън Шен 11:25 минути след началото ѝ направи 3:0 и на процедура умъртви интригата. Зак Санфорд направи резултата 4:0 15:22 минути след началото на третата част, а асистенцията беше на О'Райли. Мат Гръзелчик означи въпреки всичко почетно попадение за Бостън две минути преди края, само че то надали топли доста съотборниците му.

Така Сейнт Луис победи за първи път с Купа Стенли, до момента в който за Бостън остава вярата още веднъж да вдигне трофея следващата година, откакто за последно го направи през 2011 година