Хофенхайм и Байер Леверкузен не излъчиха победител, завършвайки при резултат

...

Леверкузен пропусна да изпревари Борусия Д след равенство с Хофенхайм

Хофенхайм и Байер Леверкузен не излъчиха победител, завършвайки при резултат 0:0 в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата.

Двата отбора изиграха равносилен дуел и разумно не излъчиха победител. В 26-ата минута домакините посредством Чарлес Арангис имаха отлична опция да открие резултата. Халфът засече положително центриране от ъглов удар и с изстрел под гредата принуди Оливър Бауман да се намесва уверено.

През втората част вратарят на домакините за повторно реагира ослепително след изстрел на Надием Амири.

До края на дуела двата отбора не съумяха да принудят един от двамата вратари да се намесва уверено и поделиха точките.

След равенството Хофенхайм се намира на 12-ата позиция в класирането с актив от 31 точки, до момента в който Байер Леверкузен пропусна шанса да измести Борусия Дортмунд от петото място и остава шести с 44.