Хетафе стигна до победа като гост на Виляреал с 2:1

...

Късен гол донесе успеха на Хетафе

Хетафе стигна до победа като посетител на Виляреал с 2:1 в дуел от 19-ия кръг на Примера дивисион. Успехът за гостите от мадридското предградие донесе нападателят Родригес Анхел минута преди края на постоянното време. Преди това Хетафе откри в 52-ата минута посредством Хорхе Молина, само че домакините изравниха четвърт час преди края, когато бранителят Леандро Кабрере си означи автогол. Двубоят вървеше към тъждество, когато Анхел наклони везните в интерес на гостите. Така Хетафе събра 28 точки и се изкачи на шестата позиция във краткотрайното класиране, до момента в който Виляреал е 17-и с 19. В идващия кръг Хетафе приема Алавес, а Виляреал приема Атлетик Билбао. Примера дивисион 19 кръг, събота 12 януари  Виляреал 1:2краен резулат  Хетафе