Хетафе победи Жирона с 3:2 като домакин в среща от

...

Хетафе срази Жирона в голово шоу

Хетафе победи Жирона с 3:2 като хазаин в среща от 24-я кръг на шампионата на Испания по футбол. С шестия си триумфа от началото на сезона Хетафе се изкачи на 16-о място във краткотрайното класиране с 25 точки, колкото имат Севиля и Алмерия. Тимът на Жирона остава 11-и с 30 точки все още.

Домакините поведоха с 3:0 до края на първото полувреме. Енес Юнал осъществя за 1:0 още във втората минута на дуела и отново той повиши на 2:0 от дузпа в 14-ата минута. Третото попадение за Хетафе бе дело на Борха Майорал в 43-ата минута.

Футболистите на Жирона понижиха изоставането си през втората част, само че не съумяха да стигнат най-малко до равенството. В 54-ата минута Валентин Кастеянос се разписа за 1:3, а в 80-ата Мигел Гутиерес вкара за 2:3, оформяйки крайния резултат в срещата./ БТА