Херта увеличи проблемите на Нюрнберг след комфортен успех като гостОтборът

...

Херта увеличи проблемите на Нюрнберг след комфортен успех като гост

Херта усили проблемите на Нюрнберг след удобен триумф като посетител
Отборът на Херта Берлин реализира победа с 3:1 като посетител на Нюрнберг в среща от 18-ия кръг на немската Бундеслига. Столичани поведоха в резултата посредством Ведад Ибишевич в 15-та минута, само че Хано Беренс възвърне паритета малко преди последния съдийски сигнал за първата част.

Пет минути след почивката Ондрей Дуда още веднъж даде преднина на берлинчани, преди словакът да подпечата триумфа на своите съотборници след точната си намеса в 70-та минута. Така Херта се приближи до местата, даващи право на присъединяване в евротурнирите, като е на точка от Волфсбург, който гостува малко по-късно на Шалке 04 в последна среща от кръга.

Нюрнберг, от своя страна, остава на дъното в класирането на четири точки от Аугсбург, който е над чертата за изпадащи. В идващия кръг Херта е хазаин на Шалке, до момента в който Нюрнберг гостува на Майнц 05. /БГНЕС
Източник: bgnes.com