Херта (Берлин) записа изключително ценен успех с 2:1 при гостуването

...

Херта направи късен обрат на терена на Волфсбург

Херта (Берлин) записа извънредно скъп триумф с 2:1 при гостуването си на Волфсбург в среща от 19-ия кръг на немската Бундеслигата.

Успехът отдалечи отбора на 5 точки от рисковата зона. Момчетата на Юрген Клинсман не блестчха с нищо, отстъпваше игрово и губеха в резултата до 74-ата минута.
 Айнтрахт победи Република България (Лайпциг) с 2:0
" Орлите " укротиха " биковете ", Република България (Лайпциг) с първа загуба от октомври насам

Айнтрахт своя противник с 2:0

Натискът на Волфсбург докара до гол в 68-ата минута, когато центриране на Адмир Мехмеди не беше допряно от никого и спря в мрежата на Руне Ярстайн. Останаха подозрения за въздействие върху обстановката на намиращия се в засада Ваут Вегхорст, само че ситуацията на нападателя на домакините не беше взето под внимание.

В 74-ата Херта изравни. Централният бранител Джордан Торунарига заби прекрасен гол с глава след корнер. Доди Лукебакио донесе триумфа в края, когато също с глава наказа " зелената " отбраната.

За " вълците " това е трета поредна загуба, като отборът е взел единствено една точка от средата на декември насам. Отборът се намира десета позиция с 24 точки.

Херта има 22 точки иможе да диша по-спокойно, откакто три мача преди края на кръга е на 13-о място.