Хегемонът в българския футбол през последните години Лудогорец осъществи много

...

Лудогорец се доближи до влизането в групите на Лига Европа

Хегемонът в българския футбол през последните години Лудогорец реализира доста значима крачка към класирането си за груповата фаза на Лига Европа. Единственият български представител в европейските клубни шампионати стигна до 1:0 в гостуването си на Торпедо Кутаиси, макар че можеше да завоюва със сериозна разлика.
В края на първото полувреме падна единственият гол след прелестна композиция сред Вандерсон и Марселиньо, като първият приключи след финт и мощен удар от 5-6 метра.
През вторите 45 минути " орлите " направиха куп пропуски, като " най-дейни " в това бяха Кешеру, Вандерсон и Мисиджан. И тримата пропуснаха 100%-ови положения, които можеха да предрешат всичко в този конфликт.
Въпреки неосъществените положения обаче Лудогорец е във водеща позиция за класиране в груповата фаза. Отборът записа втора победа като посетител в Европа през сегашния сезон, а реваншът е след седмица в Разград.
Репортаж от Торпедо - Лудогорец вижте в Sportlive.bg.
Източник: actualno.com