Хегемонът в българската Първа лига и настоящ лидер в първенството

...

ЦСКА не се предаде срещу Лудогорец, но не успя да обърне шампионите

Хегемонът в българската Първа лига и сегашен водач в шампионата Лудогорец оцеля в гостуването си на " Българска войска " и стигна до 1:1 в столицата против ЦСКА, а съдията се трансформира в основно настоящо лице, отсъждайки едвам 2 минути добавено време, макар че гостите бавеха играта, а при аления картон на Сисиньо играчът излизаше 3 минути от терена.
През първото полувреме падна един гол, който беше дело на Кешеру в 29`, а ЦСКА съумя да изравни в 68` с красиво попадение на Кирил Десподов. Истинската драма обаче беше в самия завършек на срещата.
След следващия недодялан фаул на Сисиньо бранителят на Лудогорец получи втори жълт и респективно червен картон. Бранителят на " орлите " напускаше терена към 2 минути, а по-късно Антони Здравков направи и промяна в състава си. Въпреки това основният рефер Николай Йорданов отсъди 2 минути продължение на фона на аления картон, попадението и общо над 11-те нарушавания през второто полувреме, в което бяха осъществени и 5 смени.
Заради решението Нестор Ел Маестро легна и не вярваше на случилото се, а феонвете на ЦСКА побесняха и почнаха да хвърлят разнообразни предмети към терена. Мачът продължи още 4 минути след постоянните 90, само че футбол съвсем не се игра, а двата отбора разделиха точките.
Подробности за мача ЦСКА - Лудогорец четете в Sportlive.bg.
Източник: actualno.com