Хебър загуби тежко с 2:5 от втория отбор на Краснодар

...

Дубълът на Краснодар направи на пух и прах Хебър

Хебър загуби тежко с 2:5 от втория тим на Краснодар в контрола, играна на комплекс " Миракъл " в Лара.

Два гола за руснаците вкара Джонатан (18, 37), разписаха се още Кокоев (4), Манелов (21-дузпа) и Олусегун (45). Ивайло Михайлов (10) и Живко Петков (49) означиха попаденията за отбора от Пазарджик.

През първата част Краснодар беше цялостен стопанин на терена, а попадението за Хебър пристигна след подарък на вратаря на противника. До почивката българският отбор имаше единствено още една опция, която обаче беше пропиляна от Китан Василев.

След почивката треньорът на Хебър Николай Митов пусна напълно нов състав, който се показа много по-добре. В 49-ата минута Живко Петков се разписа с добавка след шут на Тодор Чаворски и избавяне на съветския вратар.

Голмайсторът на пазарджиклии можеше да вкара и 55-ата минута, само че стражът на Краснодар избави. Петков въпреки всичко съумя да прати още веднъж топката в мрежата на противника в 63-ата минута, само че попадението не бе зачетено поради засада. Техничен шут Емануил Манев в 79-ата минута пък срещна напречната греда.