Хебър постигна историческа първа победа в групите на волейболната Шампионска

...

Хебър с историческа първа победа в ШЛ

Хебър реализира историческа първа победа в групите на волейболната Шампионска лига за мъже. Тимът надви над немския вицешампион Фридрихсхавен след петгеймова борба с 3:2 (25:13, 18:25, 22:25, 25:11, 15:12) в среща от група А.

Пред своята аудитория в зала "Васил Левски " в Пазарджик играчите на Хебър демонстрираха темперамент и съумяха да завоюват в тайбрека и да зарадват към 1500-те фенове по трибуните в първото си домакинство в шампионата.

Гостите бяха неузнаваемо слаби в първия и четвъртия гейм, които Хебър завоюва надлежно с 25:13 и 25:11, само че германците съумяха да вземат втория и третия с 25:18, 25:22.

В тайбрека Хебър бе по-мотивираният тим и съумя да затвори срещата с офанзива на Виктор Йосифов и да завоюва след близо два часа игра.

Най-резултатен за Хебър бе италианският посрещач Якопо Масари с 20 точки, а Тодор Алексиев добави 15. За гостите се отличи черногорецът Воин Чачич с 16 точки.

Хебър: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Виктор Йосифов, Николай Къртев, Теодор Салпаров - либеро (Стойко Ненчев, Мартин Симеонов, Иван Станев, Дейвид Кръстев)

Старши треньор: Камило Плачи

Фридрихсхафен: Деян Винчич, Лукас Маазе, Даниел Муниз, Воин Чачич, Маркус Бьоме, Андрий Аганиц - Блейър Бан-либеро (Лусиано Весентин, Щефан Тил)

Старши треньор: Марк Лебедев