Хебър на полуфинал след успех над МарекХебър (Пазарджик) започна успешно

...

Хебър на полуфинал след успех над Марек

Хебър на полуфинал след триумф над Марек
Хебър (Пазарджик) стартира сполучливо представянето си пред лична аудитория във финалната фаза от шампионата за Купата на България, на която е хазаин в зала „ Васил Левски “. Волейболистите на Атанас Петров се постановиха над Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:0 (30:28, 25:23, 25:13) в мач от 1/4-финалите на конкуренцията и се класираха за полуфинал. Съперник на Хебър ще бъде спечелилият от двойката Левски – София – Монтана. Двубоят е на през днешния ден от 18:30 часа.

Двата отбора стартираха равностойно в първия гейм. Домакините повеждаха на няколко пъти, само че Марек оказа сериозна опозиция. Драмата бе до краен лимит, като битката и борбата беше за всяка точка. В последна сметка Хебър измъкна трагично гейма с 30:28 при шестата си опция. Във втората част гостите продължиха да оказват отпор на домакините, само че Хебър още веднъж сподели класа и затвори гейма. Това бе повратен миг и в третата част готите нямаха същите съпротивителни сили, като волейболистите от Пазарджик завоюваха мача в три гейма.

Хебър: Стойко Ненчев, Иван Станев, Брадли Гънтър, Венцислав Рагин, Мартин Симеонов, Александър Ляфтов, Петър Каракашев - либеро

Марек: Стефан Георгиев, Ивес Мутабази, Ангел Велков, Светослав Иванов, Борислав Апостолов, Павел Душков, Георги Михайлов - либеро. /БГНЕС
Източник: bgnes.com