Хебър и Спартак Варна не се победиха и завършиха при

...

Пазарджик видя футбол от елита след 7 948 дни!

Хебър и Спартак Варна не се победиха и приключиха при нулево тъждество на стадион „ Георги Бенковски “ в Пазарджик в финален мач от 20-ия кръг на efbet Лига.

Четвърт час преди края на постоянното време Ивайло Михайлов остави домакините с човек по-малко, откакто получи втори жълт и надлежно червен картон.

Това е първи мач в елита за пазарджиклии вкъщи от 19 май 2001 година, когато приключват наедно 2:2 с Локомотив София. От този мач до през днешния ден са минали 7 948 дни.

На загрявката преди дуела титулярният пазач на пазарджиклии Звонимир Микулич се контузи и бе сменен от Петър Дебърлиев, а неговото място на аварийна пейка зае юношата Мартин Янков.

Както всеки мач от този кръг, и този бе предшестван с минута безмълвие в памет на Петър Жеков.

С това тъждество двата отбора остават на последните две позиции във краткотрайното класиране. Хебър е 15-и с 13 точки, а Спартак Варна – 16-и с 9. В идващия кръг отборът от Пазарджик гостува на Славия в София, а „ соколите “ посрещат Ботев Враца във Варна.
Източник: lupa.bg