Хатайспор и направиха равенство 2:2 в мач от 9-ия кръг

...

Комичен гол в 97-ата минута спаси тима на Страхил Попов

Хатайспор и направиха тъждество 2:2 в мач от 9-ия кръг на турското състезание. Страхил Попов не игра за домакините, които се добраха до точката с гол на Аарън Бупендза в 97-ата минута. В класирането новакът в елита е на 10-о място с 12 точки и единствено една загуба.

Гостите бяха в серия от три следващи победи и поведоха в 12-ата минута, когато Маме Бирам Диуф се вкара автогол. Бившият нападател на отклони топката в личната си врата след центриране от статично състояние.

Диуф се реваншира в 35-ата минута, когато технично подаде на Раян Абид и французинът изравни. В средата на второто полувреме Фернандо Болдрин изненада неприятно пласирания вратар на Хатайспор Мунир и Ризеспор още веднъж излезе напред.

Това не беше нищо спрямо грешката на стража на гостите Гьокан Акан надълбоко в добавеното време. Той не съумя да хване обикновена топка и тя го трансферира, а резервата Бупендза я прати в мрежата.

Сюпер лиг 9 кръг, неделя 22 ноември Хатайспор 2:2краен резулат  Ризеспор