Хатайспор е новият член на турската Суперлига. Това стана факт

...

Отборът на Страхил Попов спечели промоция за елита на Турция

Хатайспор е новият член на турската Суперлига. Това стана факт след инфарктна победа над Аданаспор с 2:1 като посетител. Двубоят бе от 33-ия предполеден кръг на Първа лига.

Българският национал Страхил Попов игра цялостен мач за тима от Антакия.

Първото полувреме в Адана приключи без попадения. В 54-ата минута Сьозен от състава на домакините бе изпъден. Пет по-късно Рони даде задатък на Адана.

Последва сериозен напън на гостите, който докара до изравнителен гол на Елдер Барбоса в 78-ата минута. Малко по-късно Адана остана с девет души на терена, откакто Езе бе изпъден.

В 89-ата минута Абдиоглу донесе триумфа на Хатайспор.

Тимът на Попов събра 63 точки и не може да бъде преместен от Ерзурумспор, където играе Габриел Обертан. " Белите орли " са с 59 пункта и би трябвало да победят Умраниеспор в последния кръг, с цел да са сигурни в завръщането си в турския хайлайф.