Хърватия разби гостуващия тим на Гърция с 4:1 в първи

...

Хърватия разби Гърция и е на крачка от Световното

Хърватия разруши гостуващия отбор на Гърция с 4:1 в първи мач посред им от баражите за класиране на международното състезание по футбол в Русия следващата година.

Домакините поведоха на стадион „ Максимир ” в Загреб след попадение на Лука Модрич (13-дузпа), който се разписа от бялата точка след отсъдено нарушаване на вратаря Карнезис против Никола Калинич. Същият този Калинич (19) удвои задатъка на „ шахматистите ” след асистенция на Стринич.

След половин час игра Гърция върна едно попадение посредством капитана си Сократис Папастатопулос (30), който засече топката с глава след осъществяване на ъглов удар. Той върна интригата за малко, защото Иван Перишич (33) върна преднината от два гола на хърватите с глава след центриране на Симе Вършалко.

Грешка в защитата на елините докара до четвърти гол в тяхната врата при започване на втората част, когато Андрей Крамарич (49) направи резултат 4:1 след нова асистенция на Вършалко.

Лека бавно футболистите на Златко Далич понижиха оборотите и доиграха по-спокойно срещата, след която направиха значима крачка към квотата за Мондиал 2018.

Реваншът на стадион „ Георгиос Караискакис ” в Атина е след три дни.

Източник: blitz.bg