Хърватия победи двукратния световен шампион Аржентина с 3:0 в среща

...

Хърватия помете Меси и Аржентина

Хърватия победи двукратния международен първенец Аржентина с 3:0 в среща от втория кръг на 4-та група на международното състезание по футбол в Русия и си обезпечи класиране на осминафиналите.

Възпитаниците на селекционера Златко Далич изиграха страховит мач, а звездата на Аржентина Лионел Меси и останалите му съотборници разочароваха с представянето си.

Легендата на аржентинския футбол Диего Марадона още веднъж беше на стадиона, с цел да поддържа националния тим.

Преди началото на мача той целуна фланелката с името на Лионел Меси, а почитателите на стадиона скандираха името му.

Двата тима не предложиха забавен футбол през първите 45 минути. Хърватите обаче бяха по-активният отбор и насочиха повече удари към вратата на противника.

Най-опасното състояние стана в 33-ата минута. Марио Манджукич засече топката с глава, само че я прати в навън.

В самия завършек на полувремето Анте Ребич беше изведен отляво, само че след мощен удар изпрати топката над вратата.

Хърватите започнаха по-добре втората част и откриха резултата след ужасна неточност на вратаря на Аржентина.

Вилфредо Кабайеро се опита да отиграе върната към него топка от Габриел Меркадо, само че не съумя, тя попадна в Анте Ребич, който с хубав удар от въздуха я прати във вратата на противника.

С това попадение Хърватия към този момент има маркиран гол в шест следващи мача на международни шампионати, което е нов връх за отбора.

Аржентинските футболисти се пробваха за малко да пресират противника в личната му половина.

В 64-ата минута първо Максимилиано Меса не съумя да преодолее Даниел Субашич, а опит за добавка на Лионел Меси не съумя поради шпагат на Иван Ракитич.

Хърватите стигнаха до втория гол и взеха решение всичко в дуела. Капитанът Лука Модрич направи 2:0 в 80-та минута с акуратен удар отвън границата на наказателното поле.

Седем минути по-късно хърватите уцелиха и греда. Иван Ракитич получи правото да извърши директен свободен удар, само че след осъществяването му топката срещна напречната греда на вратата на Кабайеро.

В първата минута на добавеното време хърватите довършиха Аржентина с трето попадение.

Матео Ковачич подаде към Иван Ракитич, а звездата на „ Барселона “ оформи крайното 3:0.
Източник: bnr.bg