Хърватия допусна много груба грешка, която почти сигурно ще коства

...

Хърватия сбърка фатално, Исландия на крачка от Мондиал 2018

Хърватия позволи доста груба неточност, която съвсем несъмнено ще коства на тима непосредствено класиране на Световното състезание в Русия. „ Шахматистите “ приключиха 1:1 при семейството си на Финландия в мача от група „ I “ на международните квалификации, който се игра на стадиона в Риека.

Вратарят на хърватите Даниел Субашич се наложи да се намесва решаващо в 56-та минута, когато отрази удара с глава на Перпарим Хетемай.

Хърватия поведе в резултата в 57-та минута, когато Марио Манджукич вкара в опразнената врата на Храдецки.

Финландия изравни резултата с гол на Соири в 90-та минута.

Исландия победи с класическото 3:0 като посетител Турция в дуел от група „ I “ от международните квалификации.

Исландците сътвориха първата заплаха в срещата в 6-та минута, когато след удар на Гилфи Сигурдсон се наложи Волкан Бабаджан да се намесва и да избавя.

Исландия поведе в 32-та минута, когато Йон Дади Бьодварсон центрира в наказателното поле на Турция, където Гудмундсон бе оставен непокрит и не пропусна да вкара от близко.

Исландия удвои своята преднина в 39-та минута. В основата на попадението още веднъж бе Бьодварсон, който първо се пребори за топката, след което пусна отличен пас към Бярнасон, който остана самичък против Бабаджан и с обмислен удар вкара топката във вратата му.

Исландия вкара трети гол в 50-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Турция Аарон Гунарсон с глава продължи към Кари Арнасон, който от близко не пропусна да се разпише.

Турция можеше да върне отчасти интригата в 72-та минута, само че Мехмет Топал пропусна да вкара и изпрати топката над напречната греда в навън.

Ханес Халдорсон се намеси решаващо в 78-та минута, когато отрази удара на Огужан Озякюп.

Украйна се наложи с 2:0 при гостуването си на Косово от група „ I “ на международните квалификации.

По този метод Украйна резервира възможностите си за непосредствено класиране на Мондиал 2018 или за бараж.

Пакарада си означи автогол в 60-та минута, с което Украйна поведе в резултата.

Андрий Ярмоленко означи второто попадение в срещата в 88-та минута.

В понеделник Исландия посреща Косово и се нуждае от наложителна победа, с цел да си подсигурява класиране на Мондиал 2018.

Украйна посреща Хърватия в пряк мач за второто място в групата.