Хари Кейн имаше паметна вечер с Тотнъм - като неговият

...

Хари Кейн с исторически гол при победа над “Манчестър Сити”

Хари Кейн имаше паметна вечер с " Тотнъм " - като неговият гол за 1:0 донесе победа над " Манчестър Сити " с 1:0 в последния мач от 21-ия кръг във Висшата лига.

Така той стана голмайстор №1 в историята на " Тотнъм " - 267 гола, с което изпревари легендата Джими Грийвс, чийто достижение бе записано през 1970 година Точният изстрел е и под номер 200 за тарана във Висшата лига.

Само двама футболисти бяха минали тази граница - Алън Шиърър и Уейн Руни. Кейн има 416 мача за " шпорите " във всички шампионати, до момента в който Грийвс бе направил върха си в 379 срещи.

Кейн се разписа в 15-ата минута на мача с " жителите ", откакто Пиер-Емил Хойберг открадна топката от Рико Люис от " Сити " и подаде на капитана си, който бе праволинеен при удара си.

Рияд Марез, който беше воин неотдавна при обрата на " Сити " против " Тотнъм " вкъщи, този път видя по какъв начин ударът му се отклонява от гредата. Хулиан Алварес също направи огромен пропуск за гостите.

В самия завършек на мача Кристиан Ромеро получи втори жълт и червен картон и бе изпъден, само че " Тотнъм " съумя да задържи задатъка си.

С триумфа " Тотнъм "  запази възможностите си за Топ 4, като се приближи единствено на точка от четвъртия " Нюкасъл " и на 3 от " Манчестър Юнайтед ". Лондончани попречиха на " Манчестър Сити " да понижат преднината на " Арсенал " на върха, като тя остава 5 точки и след този кръг. " Топчиите " са и с мач по-малко, в този кръг те също позволиха проваляне - от " Евертън ".