Хандбалният шампион на Германия при мъжете - Райн-Некар (Льовен), постигна

...

Победи за фаворитите в петия кръг на хандбалната Бундеслига

Хандбалният първенец на Германия при мъжете - Райн-Некар (Льовен), реализира трета победа в четири мача от началото на Бундеслигата. Носителят на купата от последните два сезона завоюва без особени проблеми с 29:26 гола при гостуването на Гумерсбах от петия кръг на шампионата. За домакините това бе четвърто проваляне в пет срещи.

Хандбалистите на Райн-Некар бяха чудесно през първото полувреме, в което на моменти преднината им доближи 6 гола. Почивката пристигна при задатък за гостите от 13:8. Те поддържаха задатъка си и през втората част, като няколко минути преди края той бе 7 попадения. Леко разпределяне разреши на Гумерсбах да стигне до почетна загуба.

Успехът е 12-ти следващ за първенците против този противник, който няма победа в съперничеството от 2012 година насам.

Der Deutsche Meister siegt am Ende souverän! #dkbhbl pic.twitter.com/QIatCy59ci
— DKB HBL (@DKBHBL) September 15, 2017 Страхотен мач за Райн-Некар изигра лявото крило Джери Толбринг. 22-годишният шведски национал означи 8 гола при 100-процентова успеваемост. Същият актив от попадения за домакините имаше Флориан Баумгартнер.

Друг от огромните любимци в немското състезание - Кил, също записа триумф в петия кръг. След изненадващи две следващи загуби от Хановер и Мелсунген, 20-кратните първенци надиграха гостуващия Лайпциг с 29:26 гола. Фленсбург реализира домакинска победа с 29:21 над Ерланген, а Минден и Гьопинген не съумяха да излъчат победител след трагичен мач и 26:26.

Последните четири дуела от петия кръг ще се изиграят в неделя.