Хандбалният Пирин 64 (Гоце Делчев) записа 8-а победа в А

...

Пирин би без проблеми Локо

Хандбалният Пирин 64 (Гоце Делчев) записа 8-а победа в " А " РХГ, откакто се наложи като посетител на Локомотив (Горна Оряховица) с 24:21 (15:8) в мач от 12-ия кръг, игран в спортна зала " Никола Петров ".

В началото на мача гостите от Пирин постановиха своята воля и поведоха с 3:0 до 5-а мин. Постепенно продължиха да усилват преднината и справедливо се отдръпнаха на почивката с преднина от 15:8. През втората част домакините от Локомотив подвигнаха оборотите и се пробваха да трансформират резултата. Опитните неврокопчани ловко се бранеха, не разрешиха поврат и победиха след 24:21.

Така Пирин е на второ място във краткотрайното класиране с 8 победи, 3 загуби и 16 точки. а горнооряховци са 6-и с 4 победи, 1 тъждество, 6 загуби и 9 точки. В 13-ия кръг неврокопчани почиват, до момента в който Локомотив гостува на Осъм (Ловеч) в неделя (2 февруари) от 14,00 часа.