Хандбалният отбор на Шумен 98 записа лесна победа над гостуващия

...

Шумен се наложи с лекота над Спартак

Хандбалният тим на Шумен 98 записа лесна победа над гостуващия Спартак (Плевен) в мач от 9-ия кръг на " А " РХГ при дамите. В " Арена Шумен " домакините победиха с 33:18 (17:10).

Шуменските хандбалистки бяха леко усложнение от противника си единствено в началните минути на срещата. В средата на първото полувреме домакините към този момент имаха задатък от три гола, който до почивката усилиха и след 30 минути игра Шумен водеше със 17:10. През втората част шуменки усилиха преднината си до 15 гола – 27:12. Това даде опция на треньора Десислава Илиева да пусне в игра девойките на клуба, които доиграха мача. По-малките хандбалистки се показаха чудесно, задържаха преднината на отбора и затвориха срещата при резултата 33:18.

В мача против Спартак дебют пред шуменската аудитория направи новото попълнение на отбора Альона Каменщик, която означи и 8 гола в срещата. Другата най-резултатна състезателка за Шумен бе Ирене Иванова, която се регистрира също с 8 попадения. В игра за Шумен се завърна и Кръстина Касабова, която стана майка за повторно. Касабова записа по-малко игрови минути на терена, само че пък сподели, че не е изгубила голмайсторския си усет и означи 2 гола за успеха.