Хандбалният отбор на Осъм (Ловеч) се върна на пътя на

...

Осъм се върна на пътя на победата

Хандбалният тим на Осъм (Ловеч) се върна на пътя на успеха, откакто записа безапелационен триумф над АСТИ-91 (Хасково) с 38:22 (19:4) в среща от 12-ия кръг на " А " РХГ.

Осъм победи без никакви проблеми гостуващия отбор на АСТИ-91. В 10-ата минута от мача ловчанлии водеха с 10:0, а в 26 минута резултата беше 16:2, с цел да пристигна края на полувремето при 19:4 в интерес на домакините. Не дребна заслуга в първото полувреме имаха отличните спасявания на вратаря на Осъм Мирослав Данаилов, който заключи вратата пред себе си. През втората част домакините понижиха оборотите и доиграваха мача, като с няколко атрактивни гола в нахлуване.

За Осъм Преслав Станчев осъществя 13 гола, а Виктор Симеонов добави 7 попадения за успеха. За гостите от Хасково с 10 попадения се регистрира Петко Петков.

В идващия кръг Осъм посреща тима на Локомотив (Горна Оряховица), а АСТИ-91 приема Добруджа (Добрич). И двата мача са в неделя (2 февруари) от 14,00 часа.