Хандбалистките на Шумен 98 записаха втора победа в първенството на

...

Вицешампионът Шумен 98 с втора победа при жените

Хандбалистките на Шумен 98 записаха втора победа в шампионата на “А” група. Сребърните медалистки от предишния сезон започнаха новата акция с триумф над Ники Спорт с 28:19 (9:12) преди седмица, а в неделя надиграха като посетители и Плевен с 22:16 (12:7).

Домакините започнаха страхливо, позволявайки на противника да вземе превес в резултата. Така в края на първото полувреме Спартак изоставаше с пет гола – 7:12. След почивката плевенчанки преодоляха напрежението и бяха изцяло равностойни на съперника, само че насъбраният задатък на гостите се оказа решителен за крайния излаз на дуела

За Спартак това бе втора загуба, откакто в първия кръг ги победи първенеца Бъки в Габрово.

В другия мач от втория кръг, игран през уикенда, Ники Спорт и Свиленград направиха тъждество 27:27 (16:14).

На 17 ноември играят Поморие и Етър 64. Бъки почива в този кръг.