Хандбалистите на Спартак записаха изключително важна победа в мъжкото първенство,

...

Хандбалният Спартак победи с 31:25 Осъм в Ловеч. Играч се контузи тежко

Хандбалистите на Спартак записаха извънредно значима победа в мъжкото състезание, надигравайки Осъм (Ловеч) като посетители с 31:25. На полувремето възпитаниците на Пенко Златев водеха с 16:14. Най-резултатен за варненския отбор бе Ивелин Йорданов с 10 гола. За страдание, кадровите проблеми на отбора се усилиха след този дуел.

" Много съм удовлетворен от играта. На 80 % това, което бяхме замислили като тактичност в отбрана и нахлуване, го извършиха мочетата. Много вярно играха само че най-лошото е, че вратарят ни Емилиян Стефанов по време на пътуването подвигна температура, едвам изкара мача. Дори на полувремето се чудехме дали да не го сменим, само че той сподели, че ще доиграе срещата. Освен това най-хубавият ни бранител и пивот Димитър Стоянов се контузи 10 минути преди края. Мислим, че е тежка контузията - скъсани кръстни връзки. Утре ще мине ядрено-магнитен резонанс, нека да не е това. Оставаме без хора, това е пета травма за една седмица, и то тежка, което е доста неприятно ", съобщи за " Петел " треньорът на спартаклии Пенко Златев.
Източник: petel.bg