Грузия разби Гибралтар на старта на Лигата на нациите от

...

Грузия разби Гибралтар на старта

Грузия разруши Гибралтар на старта на Лигата на нациите от Група 4 от Лига С. Домакините вкараха по две попадения в полувремената на „ Динамо Арена “ в Тбилиси. Резултатът бе открит в 12-ата минута посредством Квича Кваратшкелия, до момента в който в 33-ата капитанът Горан Кашиа удвои. Крайният резултат бе завършен в заключителните минути на дуела, когато Георгес Микауатдзе и Валери Казашвили.

Грузия започва доста нападателно и съумя да поведе в 12-ата минута. Чичашвили сервира отличен пас към Квича Кваршкелия, който не сбърка и вкара за 1:0.

Домакините продължиха с по-добрата си игра и не позволяваха на гостите да застрашат вратата на Лориа.

В 33-ата минута Грузия удвои преднината си. Гурам Кашиа се възползва от центриране на голмайстора Кваршкелия и осъществя.

През второто полувреме домакините понижиха агресивността си, само че продължиха да са по-активния тим. Крайната развръзка пристигна в последните минути на дуела, когато първо в 87-ата Георгес Микатадзе вкара красиво в мрежата на Гибралтар.

Минута по-късно Валери Казашвили оформи крайния резултат, възползвайки се от асистенция на Лобджанидзе.

В неделя Грузия гостува на България на „ Хювефарма Арена “, до момента в който Гибралтар приема Северна Макдеония.