Григор Димитров зарадва България рано сутринта, след като записа победен

...

Григор Димитров зарадва България рано сутрин с победа в Австралия

Григор Димитров зарадва България рано сутринта, откакто записа надвит старт на присъединяване си в демонстративния шампионат Куйонг Класик. Най-добрият ни тенисист се наложи с 6:3, 5:7, 10:8 над хърватина Борна Чорич за един час и 51 минути, написа Блиц.

28-годишният българин няма формалния мачове против пет години по-младия Чорич. Двамата имат още един показателен мач между тях. Това става през 2015 година в Хърлинтам, когато Гришо се наложи в два сета – 6:2, 6:1.

Все още няма изясненост кой ще бъде идващият противник на Димитров на Куйонг Класик.

Winbet - успеха е страст! (18+)

ПЪРВИ СЕТ
Мачът стартира добре за Григор Димитров, който завоюва подаването си в първия гейм на нула. След това двамата с хърватина размениха по един сервис-гейм. При 2:1 в своя изгода Димитров изтърва две благоприятни условия за пробив, само че при третата не сбърка и поведе с 3:1. След това българинът затвърди пробива си и това му даде сериозна преднина в първия сет. До края на частта двамата печелеха подаванията си. Така се стигна до деветия гейм, в който Гришо изтърва два сетбола, само че при третия си опит не сбърка и поведе в мача след 6:3.

ВТОРИ СЕТ
Изключително равностойна част. Всеки от тенисистите печелеше своето подаване. При 3:3 Григор Димитров пропусна две благоприятни условия за пробив, само че Чорич се оправи и взе личния си сервис гейм. В 12-ия гейм Гришо пропусна две благоприятни условия да докара сета до тайбрек, а по-късно хърватинът при първия си сетбол направи пробив и изравни резултата в мача след 7:5.

ШАМПИОНСКИ ТАЙБРЕК
Шампионският тайбрек стартира по-добре за Чорич, който реализира минипробив още първоначално и поведе с 2:0. Димитров обаче съумя да изравни. Хърватинът направи още един минибрейк за 6:5 в своя изгода, само че българинът незабавно отвърна и изравни – 6:6. При 7:8 Борна Чорич от воле прати топката в мрежата и даде два мачбола на Гришо. Българският тенисист пропиля първия, само че не сбърка при втория и по този начин завоюва мача след 10:8 в шампионския тайбрек.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!