Григор Димитров започна с победа участието си в Антверпен, след

...

Григор тръгна зле, но в крайна сметка надделя над опитен испанец

Григор Димитров стартира с победа присъединяване си в Антверпен, откакто надви във втория кръг на шампионата над испанеца Пабло Андухар след 4:6, 6:3, 6:4.

Срещата сред двамата продължи 2 часа и 20 минути, а българинът бе заставен да прави поврат.

Това бе пети мач сред двамата и четвърти триумф за българина против опитния играч.

На 1/4-финалите Гришо ще се изправи против спечелилия от конфликта сред Камерън Нори и Милош Раонич.

В първия сет борбата бе равностойна и двамата си печелеха подаванията, само че Андухар проби за 5:4 и по-късно си взе гейма, с цел да завоюва и самия сет.

Във втория сет всичко се реши след пробив във втория гейм за Димитров, който българинът съумя да задържи до самия край и по този начин да прати мача в трети и съдбоносен сет.

В него Гришо поведе с 4:1 след два пробива, само че Андухар намеси сили да върне единия.

В осмия гейм на Григор му се наложи да избави общо четири точки за пробив, само че въпреки всичко с кански страдания си взе подаването за 5:3.

При 5:4 българинът си взе подаването и завоюва самия мач.
Източник: fakti.bg