Григор Димитров записа първа победа през 2022 г. Най-добрият български

...

Григор Димитров записа първа победа през 2022 г.

Григор Димитров записа първа победа през 2022 година Най-добрият български тенисист и белгиецът Давид Гофен стартираха с много трагичен триумф в конкуренцията на двойки на шампионата в Мелбърн.

Димитров и Гофен обърнаха нидерландците Ботик ван ден Зандсхулп и Мате Миделкоп и се постановиха с 2:6, 6:3, 10:6 за 73 минути на корта.

Решителни за първия сет се оказаха двата пробива, които направиха нидерландците – в третия и в седмия гейм. Димитров и Гофен изравниха резултата, взимайки втората част, откакто реализираха брейк за 5:3.

Шампионският тейбрек стартира чудесно за българина и белгиеца, които след два пробива поведоха с 6:2 и си отвориха пътя към триумфа.

На осминафиналите на шампионата Григор Димитров и Давид Гофен ще премерят сили против Александър Недовесов (Казахстан) и Айсам Ул Хак Куреши (Пакистан).
Източник: petel.bg