Григор Димитров загуби с 6:1, 4:6, 2:6 от аржентинеца Федерико

...

Григор Димитров пак падна в първи кръг

Григор Димитров загуби с 6:1, 4:6, 2:6 от аржентинеца Федерико Делбонис (84-и в света) в първата си среща от главната скица на тенис шампионата в Женева, откакто мина през квалификациите с две победи. Българинът имаше два триумфа в два мача с аржентинеца до момента, само че през днешния ден загуби съвсем извоюван мач след необикновен старт.

Григор взе първия сет за към 20 минути, като съумя да пробие противника си в два от трите му сервис гейма. Успехът за българина щеше да е още по-бърз, само че аржентинецът се измъкна от трети пробив при 5:0, с цел да загуби сета с 1:6.

Вторият сет мина надалеч по-равностойно, като Делбонис съумя да пробие Григор за 4:2, само че българинът му го върна още в идващия гейм, въпреки след третия брейк пойнт (4:3). Димитров съумя да стигне до тъждество за 4:4. При 5:4 за Делбонис, аржентинецът проби Григор за повторно и взе сета с 6:4.
Източник: fakti.bg