Григор Димитров загуби от Давид Гофен в изключително оспорван мач

...

Жалко! Григор Димитров допусна загуба от Гофен

Григор Димитров загуби от Давид Гофен в извънредно оспорван мач на ATP Cup в Сидни, отстъпвайки с 1:2 сета (6:4, 2:6, 2:6). Григор завоюва първия сет с 6:4, след което първата ракета на Белгия стигна до 6:2 във втория. Резултатът се повтори и в третия сет и Димитров преклони глава пред 11-ия в международната класация. Това значи, че крайният победител от дуела ще бъде излъчен от срещата на двойки.

Припомняме, че в първата среща от разногласието сред България и Белгия Димитър Кузманов реализира сладка победа над Стив Дарси. Мико надделя опитния белгиец с 6:0, 6:3 и даде преднина на страната ни.

При триумф и на Григор над Гофен, България ще приключи на първото място в Група " C " и ще се класира на четвъртфиналите. Там Григор и компания ще имат много сложна задача против домакина Австралия.
Източник: fakti.bg