Григор Димитров стартира с гръмка победа с 6:3, 5:7, 7:5

...

Григор с шоу и победа

Григор Димитров започва с гръмка победа с 6:3, 5:7, 7:5 против Доминик Тийм (Австрия) присъединяване си на АТП финалите в Лондон. При дебюта си в влиятелната конкуренция българинът направи същинско шоу пред препълнените трибуни на „ О2 Арина “ и надви над тенисист №4 в света в първия мач от група „ Пийт Сампрас “.

Димитров стартира на доста високи обороти и доминираше безпощадно на собствен сервис, а и постоянно застрашаваше подаването на съперника. Австриецът оцеля във втория гейм, само че в шестия се пропука. Поредната му непредизвикана неточност се оказа скъп подарък за българина, защото реши първия сет. Втората част обаче се оказа доста по-равностойна. Григор стартира да нападна още по-яростно мрежата, само че Тийм все по-често намираше точния отговор за маневрите му, а в края измъкна съдбоносен пробив, с цел да изравни резултата.

Третият сет бе същинска борба, а атракивните разигравания постоянно изправяха публиката на крайници. В седмия гейм нашият осъществя с вълшебен удар след надиграване на мрежата. Драмата продължи – Димитров пропиля задатъка, до момента в който сервираше за мача при 5:4, само че незабавно се добра до нов късмет и 5 минути по-късно работата беше свършена.

Днес са мачовете от група „ Борис Бекер “, а на следващия ден Димитров играе с Давид Гофен (Белгия). Срещите от шампионата се излъчват по MTel Sport 1.
Източник: trud.bg