Григор Димитров спечели първия си мач за 2018-а година. На

...

Григор Димитров стартира с победа на двойки в Бризбън

Григор Димитров завоюва първия си мач за 2018-а година. На шампионата в Бризбън (Австралия) в дует с американеца Райън Харисън, Гришо се наложи над представителите на домакините Лейтън Хюит и Джордан Томпсън с 6-3, 1-6, 10-5. Ветеранът Хюит се завърна на корта с този мач.

Григор Димитров подложен под №3 на старта на 2018 година

Българинът изпрати най-успешния сезон в кариерата си до момента

Димитров и Харисън пробиха още във втория гейм на мача и съумяха да затворят сета със 6-3. Във втората част австралийците направиха два брейка и относително елементарно я завоюваха с 6-1.

В шампионския тайбрейк българо-американската двойка наложи волята си от началото му. След мощна игра сервис воле на хасковлията резултатът стана 4-1. Последва 7-3 и задатъкът стана нестопяем.

На четвъртфинала Димитров и Харисън ще играят още веднъж с австралийци - Ник Кириос и Мат Рийд, които се постановиха на британеца Доминик Инглот и новозеландеца Маркъс Даниел с 1-6, 6-4, 10-7.