Григор Димитров се класира за осминафиналите на Откритото първенство на

...

Григор Димитров се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия след победа на

Григор Димитров се класира за осминафиналите на Откритото състезание на Австралия след победа над Андрей Рубльов в третия кръг. Двубоят сред третия в света българин и 20-годишният надарен и напорист руснак (№32 в света) се разви в четири сета, цялостни с дълги геймове и голям брой двойни неточности (общо 28). Мачът продължи три часа и 4 минути на централния корт " Род Лейвър арина " и приключи с резултат 6:3, 4:6, 6:4, 6:4.

Следващият противник на 26-годишния българин ще е Жо-Вилфрид Цонга или Ник Кириос, които играят във вечерната сесия през днешния ден.

Първият сет стартира с пробив на Рубльов още в първия гейм, в който Димитров сервираше, след което руснакът затвърди за 0:2. Българинът взе идващото си подаване, след което върна пробива и изравни геймовете - 2:2. Оттук до края на сета шансове за Рубльов нямаше. Всеки вземаше гейма, в който сервираше, до 4:3, след което Григор проби още веднъж за 5:3 и постави точка на сета, вземайки и своето подаване още при първата опция - 6:3, след 36 минути.

Първият пробив във втория сет пристигна при 1:1 и бе за Григор, който поведе с 2:1, след което взе подаването си на нула - 3:1. Последва замяна на сервис геймове. Много оспорван се оказа осмият гейм (при резултат 4:3 за Григор). След пет равенства 40:40 Рубльов съумя да пробие и изравни - 4:4. Рубльов завоюва две точки от девети гейм без игра - българинът стартира с две двойни неточности, евентуално под въздействие на случилото се в предходния гейм, само че съумя да се върне бързо и да поведе с 40:30. Въпреки това руснакът взе гейма, а по-късно и сета - 4:6.

Първият пробив в третия сет също бе за Рубльов и той поведе с 2:4. Веднага обаче загуби преднината си, тъй като Димитров върна пробива - 3:4. Изненадващо се разви идващият му сервис гейм. Българинът водеше с 40:0, когато направи две двойни неточности (осмата и деветата му до този момент), след което Рубльов взе още точка и се наложи Григор да избавя подаването си при 40:40. Съумя да го направи и в идващия гейм руснакът върна " жеста " - две двойни неточности се оказаха задоволителни, с цел да може Григор да пробие - 5:4. Следващият гейм още веднъж се завърза поради неточности при сервиса. И въпреки всичко Григор съумя да го завърши в своя изгода - 6:4.

Двойни неточности, дълги геймове и... скъсана връзка на обувка предложи началото на четвъртия сет . При 1:1 играта бе прекратена, тъй като Рубльов скъса връзката на едната си обувка и седна на стола, с цел да наниже новата. Играта бе възобновена след няколко минути, а резултатът вървеше гейм за гейм до 7-ия, когато Григор проби и поведе с 4:3. След общо три часа и 4 минути българинът подвигна победоносно ръце. Григор Димитров се класира за 1:8-финалите на Откритото състезание на Австралия.
Източник: offnews.bg