Григор Димитров се класира за четвъртфинала на “Мастърс” турнира в

...

Григор Димитров е на четвъртфинал на Индиън Уелс

Григор Димитров се класира за четвъртфинала на “Мастърс” шампионата в Индиън Уелс.С награден фонд от 8.58 милиона $.

Българинът в профил американския колос Джон Иснър със 6:3 и 7:6(6)след час и половина игра.

С този триумф Димитров изравни салдото си против Иснър и към този момент има две победи и две загуби в мачовете си с него.

Първата ни ракета подсети за най-хубавите си дни, като направи 8 аса в мача - единствено с четири по-малко от противника, който е прочут най-много с бомбения си начален удар. Освен това Димитров записа 71% сполучлив първи сервис против 68% за Иснър.

Следващият противник на Димитров ще бъде съветският тенисист Андрей Рубльов. Седмият в международната класация победи Хуберт Хуркач със 7:6, 6:4.

Рафаел Надал също се класира за четвъртфиналите, откакто в профил американиця Райли Опелкасъс 7:6(3) и 7:6(5).

Източник: mediapool.bg