Григор Димитров продължава на турнира от сериите Мастърс 1000 в

...

Браво! Това очаквахме от Гришо!

Григор Димитров продължава на шампионата от сериите Мастърс 1000 в Синсинати след победа над Фелисиано Лопес. Българинът отстрани испанеца, надигравайки го със 7:6(5), 6:4 в дуел от втория кръг. Следващият противник на Григор ще стане явен по-късно довечера - спечелилият от дуела сред Хуан Мартин дел Потро и Мичел Крюгер.

С триумфа през днешния ден Димитров поведе в общия баланс против Лопес, от който загуби на полуфинал в Куинс в края на юни. Българинът към този момент има 3 победи против испанеца, който го е надделял два пъти до момента.

През предишния сезон Гришо още веднъж спори с Лопес в Синсинати, когато го отстрани след тайбрек в третия сет. И тогава двамата играха един против различен във втория кръг. Сега още веднъж имаше тайбрек, който бе в първия сет. Спорът протичаше гейм за гейм, само че в последна сметка Димитров пречупи испанеца - 7:6 след 7:5 точки в тайбрека. Във втория Григор продължи да показва добра игра и закономерно ликува в края - 6:4.

ГРИГОР ДИМИТРОВ - ФЕЛИСИАНО ЛОПЕС 7:6(5), 6:4

ПЪРВИ СЕТ
Силен старт на Григор, който направи ас при 30:15, а на геймбола нямаше проблеми да затвори подаването си. Лопес обаче отвърна, като изравняването на геймовете пристигна след три следващи точки в актива му - 1:1. Испанецът първи стигна до точка за пробив след форхенд в навън на българина за 30:40. Хубави начални удар и дълбоки форхенди обаче измъкнаха №11 в света и първото спиране пристигна при 2:1 за него.

Лопес отвърна с гейм на нула - 2:2, след което Григор бе близо да стори същото. Първата ни ракета съвсем без да влиза в разиграване поведе с 40:15, последва добър втори сервис, на който Лопес нямаше отговор от ретур - 3:2. Испанецът още веднъж изравни, а в седмия гейм Григор изостана с 0:30, откакто и двата му апроуча бяха разгадани. Взе обаче идната точка и след ретур в навън изравни – 30:30. След с напрежение разиграване хасковлията пласира форхенд по противоположния диагонал, намирайки отличен ъгъл - 40:30, а на геймбола пласира добър начален удар, след който Лопес сбърка посрещането - 4:3.

Първият сервис на Лопес се поизгуби, а след отличен бекхенд уинър Димитров стигна до два шанса за пробив при 15:40.Първият бе отразен с ас, а при втория сервис в тялото попречи на Григор да направи сполучлив ретур. Геймът продължи над 7 минути като хасковлията пропусна още един брейкбол, само че Лопес въпреки всичко съумя да задържи подаването си.

При 40:40 в осмия гейм испанецът направи двойна неточност, само че отрази брейбола след бекхенд в навън на Димитров. Лопес изпусна геймбол, само че по-късно стигна до нов, като още веднъж съумя да изравни - 4:4. След бърз сервис гейм Григор направи 5:4, а Лопес трябваше да сервира за оставане в сета. Световният №34 се оправи, само че пък Димитров още веднъж сподели, че се усеща все по-комфортно на собствен сервис и с гейм на нула си обезпечи най-малко тайбрек - 6:5. Лопес отвърна, откакто поведе 40:0 и нашето момче прати ретур в навън - 6:6. Димитров се измъкна в тайбрека, надделявайки със 7:5.

ВТОРИ СЕТ
Лопес стартира с бърз гейм, печелейки го на нула. Във втория Гришо изоставаше с 0:30, само че след четири следващи точни направи поврат за 1:1. Последва първият пробив в мача. При 0:15 Лопес изкара форхенд, а в идната точка испанецът игра нелоша къса, която Димитров настигна и я трансформира в уинър. Първата ни ракета се възползва още от първия си брейкбол, повеждайки с 2:1 гейма, след което направи 3:1 с подаване на 15. След това Лопес взе подаването си - 3:2.

При 15:15 в шестия гейм Димитров изгуби борба на мрежата. После пресили форхенд и се изправи пред две топки за рибрейк. На първата Лопес изкара ретур в навън след подсигурен сервис по диагонала на българина, а по-късно испанецът още веднъж сбърка посрещането си - 40:40. С ас №10 в мача досега Гришо си заслужи геймбол, а след това съперникът му пласира ретур в навън - 4:2.

Последваха два гейма на нула, след които Лопес сервираше за оставане в мача. Димитров стигна до мачбол, само че не съумя да се възползва и да завърши дуела. Българинът изкара два следващи ретура в навън, след което му се наложи да сервира за успеха. При четвъртия мачбол в мача Димитров стигна до успеха - 7:6(5), 6:4, по-късно повече от час и половина игра.