Григор Димитров не успя да преодолее втория кръг на турнира

...

Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира в Лос Кабос

Григор Димитров не съумя да преодолее втория кръг на шампионата в Лос Кабос в Мексико.

Той отстъпи пред аржентинеца Гуидо Пея с 4:6, 2:6 след 74 минути игра.

Тенис шампионатът в Лос Кабос е от серията АТP 250 с награден фонд 762 455 $.

Мачът не се разви добре за Григор Димитров. Той беше продънен още в първия гейм, само че съумя да върне брейка и изравни за 2:2. След това завоюва подаването си и за първи път от началото на срещата поведе в резултата с 3:2. Това не продължи дълго, защото още в идващия си сервис гейм българинът позволи нов пробив за 3:4, а това като че ли наклони везните в интерес на аржентинеца. До края на първия сет двамата тенисисти взимаха своите подавания, само че Пея резервира задатъка си в резултата и поведе в мача.

Във втория сет аржентинецът поведе бързо с 5:0 гейма, откакто Григор Димитров позволи три следващи пробива в подаването си. Силите на българина стигнаха за един пробив и един сервис гейм и по този начин той отстъпи с 2:6, с което загуби и мача.
Източник: mediapool.bg