Григор Димитров и партньорът му на двойки Хуан Мартин дел

...

Григор Димитров и Дел Потро преодоляха първия кръг в Монреал

Григор Димитров и сътрудникът му на двойки Хуан Мартин дел Потро победиха с 6:3, 6:2 Райън Харисън и Майкъл Винъс в среща от първия кръг от шампионата от сериите " Мастърс " в Монреал. Следващите противници на Димитров и Дел Потро са именитите братя Боб и Майк Брайън, които са сложени под №4 в схемата и пропуснаха първия кръг.

Димитров и Дел Потро започнаха неприятно мача и изгубиха първия си сервис-гейм, само че това се оказа изолиран случай и те не повториха повече грешката си до края на мача. Губейки с 0:3, двамата записаха три следващи пробива, завоюваха идващите седем гейма и дръпнаха доста в резултата.

Нови пробиви в четвъртия и осмия гейм на втория сет пък затвориха мача в 57-та минута. Димитров и Дел Потро завоюваха 25 от 32 разигравания на първи сервис против американеца и новозеландеца и се възползваха от пет от общо седем разигравания за пробив.

В сряда вечерта Димитров стартира присъединяване си и на сингъл. Негов противник е германецът Миша Зверев.

Всичко, което би трябвало да знаете за:Мачовете на Григор Димитров (661)
Източник: dnevnik.bg